cytat zgodny ze źródłem

Czy zdanie, które cytujemy, np: „Część ludzi myśli sobie «życie jest bez sensu»”, powinno zaczynać się dużą literą?
Z pytania nie wynika, czy chodzi o zdanie w sensie gramatycznym (wypowiedzenie z osobową formą czasownika), będące np. częścią wypowiedzenia złożonego, czy o zdanie w znaczeniu ortograficznym, tj. od wielkiej litery do kropki. Niezależnie od tego problemu, cytat powinien być zgodny ze źródłem, więc jeśli w źródle dany fragment zaczyna się od wielkiej litery, to i w dokumencie powołującym ten cytat powinna zostać zachowana wielka litera.
Adam Wolański