czajowski czy czajowicki?

Witam. Chciałbym zapytać o odmianę nazwy miejscowości, w której mieszkam. Czajowice to nazwa patronimiczna od nazwy osobowej Czaja, jak twierdzi Wikipedia. Pytanie więc brzmi: jak odmieniać – czajowski czy może czajowicki, a może jeszcze inaczej?
Proszę o pomoc.
Chodzi o utworzenie przymiotnika od nazwy miejscowej Czajowice. Z Pana pytania wnioskuję, że ciągle w użyciu są dwie formy: czajowski i czajowicki (ewentualnie jeszcze inne). Poprawność drugiej z nich nie budzi wątpliwości, łatwo zresztą podać formy analogiczne, np. Bronowicebronowicki, Niepołomiceniepołomicki.
Takie skrócone formy przymiotników jak czajowski są dobrze znane, np. od nazw Bronowice, Niepołomice poświadczone są przymiotniki bronowski, niepołomski.
Wniosek: czajowicki to optymalny przymiotnik od tej nazwy, jednak forma czajowski zasługuje na akceptację jako jego lokalny wariant.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski