czas przeszły czasownika w rodzaju nijakim

Dzień dobry,
czy jeśli w tekście literackim podmiotem w zdaniu jest miasto, np. Betlejem, które się wypowiada w tym zdaniu, to czy powinno ono powiedzieć poczułem, czy poczułom, stopiłem się, czy stopiłom się itd.?
Pozdrawiam serdecznie,
jrepeć
Nazwa Betlejem jest rodzaju nijakiego, więc uzasadniona jest forma poczułom, w każdym razie bardziej niż poczułem czy też poczułam. Formy typu poczułom mają oczywiście charakter potencjalny, można ich użyć, ale rzadko się ich używa, bo trzeba do tego specjalnych powodów, np. takich jak mówiące miasto. Czytelnicy naszej poradni już pytali, czy słońce powinno o sobie mówić świeciłom, w poradnianym archiwum można znaleźć wcześniejsze porad na ten temat.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski