czas przyszły złożony

Dzień Dobry,
chciałabym zapytać, jak poprawnie napisać sformułowanie: „Każdego dnia o pełnej godzinie będziemy prezentować działanie systemów nawadniających” czy „…prezentować będziemy”? „Codziennie po godzinie 16 będziemy losować drobne upominki!” czy „…losować będziemy”? Jest to fragment tekstu zaproszeniu do odwiedzenia stoiska targowego, skierowanym do naszych klientów.
Z poważaniem
Ewa Napolska
„Będziemy prezentować…”, „Będziemy losować…” – tak jest prościej i naturalniej, bo taki szyk jest częstszy. Odwrócona kolejność składników czasu przyszłego nie jest błędem gramatycznym, ale zwraca uwagę i stosowana w nadmiarze może razić jako manieryczna.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski