czeremsza

Czy istnieje słowo czeremsza? Spotkałem się z nim jako nazwą rośliny. We wszystkich słownikach figuruje jedynie czeremcha, ale za to są warianty olcha i olsza, więc czy czeremcha również ma oboczną formę czeremsza? A może to na przykład jakaś inna roślina?
Słowo czeremsza istnieje, choć nie jest to nazwa polska i nie odnosi się do czeremchy, lecz zupełnie innej rośliny. Jest to nazwa ukraińska i rosyjska, odnosząca się do dwóch roślin zielnych o podobnych zastosowaniach: 1) do czosnku niedźwiedziego (Alium ursinum), a także spokrewnionego z nim gatunku 2) czosnku siatkowatego (Alium victorialis). Obydwa gatunki są dziko rosnące, znane jako lecznicze od wieków, a nawet tysiącleci, przyprawowe i spożywczo-żywnościowe (na Syberii i Kaukazie), z jadalnymi liścmi i wydłużonymi wąskimi cebulami (jak czosnek niedźwiedzi w Polsce z lasów liściastych, zwłaszcza podkarpackich) lub kłączami (jak czosnek siatkowaty z hal górskich, w Polsce głównie Karpat i Sudetów), spożywanymi np. po ukiszeniu, jako nadzienie pierogów, surowiec do ugotowania zup i do sałatek.
Teresa Zioło-Skałecka, PWN