człowiek pająk

Witam!
Czy Człowiek-Pająk jako określenie bohatera kreskówki Spiderman powinno być pisane obiema wielkimi literami, tylko w pierwszym wyrazie, obiema małymi i czy z łącznikiem, czy bez?
Dziękuję i pozdrawiam
Anna
Jeśli uznamy, że ma to być polski odpowiednik angielskiej nazwy własnej, należałoby pisać Człowiek Pająk. Proszę zauważyć, że nazwę zapisałem bez łącznika, bo ten wskazuje na współrzędność członów nazwy, a w tym wypadku chodzi o człowieka, który jest jak pająk, który przypomina pająka (drugi składnik nazwy określa pierwszy, jest więc podrzędny). Zasadny jest też zapis małymi literami, bo możemy wyrażenia człowiek pająk użyć jako charakterystyki postaci, przy czym nie musi ono koniecznie odnosić się do Spidermana. W razie wątpliwości lepiej pisać małymi literami.
Jan Grzenia