czterdziestkaczwórka

Dzień dobry,
mam pytanie o to, jak zapisać w postaci liczby takie słowa, jak np. czterdziestka czwórka, siedemdziesiątka trójka, dwunastka (mowa o rozmiarze narzędzi, broni itp.). Czy 44-ka, 73-ka, 12-tka?
Małgorzata
Nie czterdziestka czwórka, tylko czterdziestkaczwórka (proszę wpisać czterdziestka w okno poradnianej wyszukiwarki i przeczytać wcześniejszą odpowiedź). Jeśli chodzi o zapisy typu 44-ka, to doceniam ich poręczność, ale muszę Panią ostrzec, że językonawcy poloniści, a także korektorzy ich nie lubią.
Mirosław Bańko, PWN