czyjaś inna

Witam,
mam wątpliwości co do zastąpienia zdania: „Ta książka należy do kogoś innego” innym (analogicznie do: „Ta książka należy do mnie” – „Ta książka jest moja”). Nie powiem: „Ta książka jest kogoś innego”, ponieważ pytanie: „Kogo jest ta książka” jest niepoprawne; nie po polsku również wydaje mi się [brzmieć] zdanie: „Ta książka jest czyjaś inna”. Czy istnieje poprawa forma takiego zastąpienia danego zdania, czy jest to niemożliwe?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wyrażenie czyjś inny jest najzupełniej poprawne, ale rzadko występuje w pozycji orzecznika, jak w zdaniu: „Ta książka jest czyjaś inna”. Można użyć go w funkcji przydawki i powiedzieć: „To jest czyjaś inna książka”.
Mirosław Bańko, PWN