dać i udzielić

Poproszę o wyjaśnienie, która forma będzie poprawna w następującym sformułowaniu: „Można udzielić KILKU odpowiedzi” czy też „Można udzielić KILKA odpowiedzi”? Jeśli to możliwe, proszę o wskazanie zasady, jaką należy się w tego typu sformułowaniach kierować.
Można dać (kogo? co?) KILKA odpowiedzi i można udzielić (kogo? czego?) KILKU odpowiedzi. Czasowniki dać i udzielić wymagają różnych przypadków, pierwszy biernika, a drugi dopełniacza.
Mirosław Bańko, PWN