dacznik

Witam. Czy dacznik to po prostu osoba zamieszkująca daczę, czy może ktoś inny?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Wyraz ten notują jedynie słowniki ortograficzne, nie podające definicji, lecz w języku polskim wyraz ten zapewne może być używany tylko w takim znaczeniu. Rzeczownik dacznik jest zapożyczeniem z rosyjskiego, w którym oznacza letnika, nie tylko posiadacza domku letniskowego. Wynika to z faktu, że rosyjskie dacza to nie tylko ‘willa’, ale także ‘letnisko’.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski