dalajlama czy Dalajlama?

Witam!
Mam pytanie o dalajlamę. Słownik PWN online podaje, że pisze się je małą literą jako tytuł, wielką jako określenie urzędującego dalajlamy, ale interpretacja tego rozróżnienia sprawia trudności. Ja piszę dużą, tylko używając pełnego imienia Dalajlama XIV, ale czy jeśli piszę, że do Polski przyjeżdża dalajlama, bez XIV, to czy słusznie daję wtedy małą (to tylko tytuł funkcji), czy jednak powinienem dawać dużą (bo to urzędujący dalajlama, choć nie używam pełnego imienia)?
Pozdrawiam
PJ
Jeśli pisze Pan: „Do Polski przyjeżdża dalajlama”, to zapewne ma Pan na myśli jakiegoś dalajlamę, jednego z wielu (a jeśli w dodatku użył Pan czasu teraźniejszego w funkcji habitualnej, to może mieć Pan na myśli innego dalajlamę co roku). Jeśli natomiast pisze Pan: „Do Polski przyjeżdża Dalajlama”, to najwidoczniej ma Pan na myśli urzędującego dalajlamę. Tak więc oba zapisy są poprawne, ale zdradzają różne intencje (rzecz jasna, pod warunkiem, że piszący kieruje się zasadami ortografii).
Mirosław Bańko, PWN