dawne niemieckie stopnie wojskowe w polskich tekstach

Szanowni Państwo,
czy niemieckie stopnie wojskowe (Standarterfuehrer, Reichsfuehrer) należy w języku polskim pisać dużą literą?
Będę bardzo wdzięczna za prędką odpowiedź.
W polskich tekstach uzasadnienie znajdują obie formy zapisu. Skoro jednak nazwy tych stopni występują u nas jako wyrazy cytowane z niemieckiego, a w praktyce wydawniczej zwykle zapisuje się je od wielkich liter, ten zapis najlepiej uznać za wzorcowy.
Jan Grzenia