dedykacja

Czy dedykacje w książkach powinny kończyć się kropką, czy też nie? Jakie są reguły dotyczące dedykacji i czy takie w ogóle istnieją?
Pozdrawiam
Maria
Jeśli dedykacja jest jednym zdaniem, po którym następuje podpis, to nie ma potrzeby zamykać jej kropką. Przykłady dedykacji i jej charakterystykę gatunkową podają M. Zaśko-Zielińska, A. Majewska-Tworek i T. Piekot w poradniku Sztuka pisania (PWN, 2008).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski