depozyt

Dzień dobry,
proszę o pomoc w określeniu poprawnej formy. Jeśli muzeum A bierze coś w depozyt z muzeum B, to obiekt ten powinien być podpisany jako depozyt muzeum B (czyj?) czy depozyt z muzeum B (skąd?).
Dziękuję za odpowiedź.
Wierna użytkowniczka Waszej poradni
Z muzeów pamiętam tę pierwszą formułę i ją też znajduję w Narodowym Korpusie Języka Polskiego, np. „Srebrna herma – relikwiarz św. Doroty, przechowywana od XV wieku w kaplicy ratusza we Wrocławiu, znajduje się obecnie w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, ale jako depozyt Muzeum Narodowego w Warszawie” (Gazeta Wyborcza). Drugą formułę też można tam znaleźć, np. „Wspaniały obelisk egipski pochodzący z XIII wieku p.n.e. będzie można podziwiać od 23 października. Jest to depozyt z berlińskiego Muzeum Egipskiego wypożyczony na wiele lat Poznaniowi” (Gazeta Poznańska). W zasadzie więc obie konstrukcje są poprawne, ale uwypuklają różne aspekty sytuacji (co trafnie Pani oddała za pomocą zaimków pytajnych w nawiasie).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski