derby

Dzień dobry!
Czy w związku z meczami piłki nożnej, koszykowej itd. można pisać o derbach (Warszawy, Śląska itd.)? Czy to słowo zawsze jest nieodmienne?
Gdy chodzi o wyścigi konne, derby jest słowem zwykle nieodmiennym, ale gdy mowa o meczu, np. piłkarskim, przeważa zwyczaj odmieniania go: warszawskie derby, warszawskich derbów itd. Więcej o tym rzeczowniku – zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN.
Mirosław Bańko