dezynfektariusz

Czy można utworzyć słowo dezynfektariusz rozumiane jako książka, do której wpisuje się środki do dezynfekcji? Czy może lepsze będzie słowo dezynfekcjarz?
Jeśli koniecznie trzeba utworzyć takie słowo, to dezynfektariusz wydaje mi się lepszą propozycją, por. analogiczne formacje: bestiariusz, diariusz, glosariusz, kwestionariusz, kwitariusz, scenariusz. Forma dezynkekcjarz brzmi raczej jak potoczne określenie osoby zajmującej się dezynfekcją, por. kwiaciarz, śmieciarz, gazeciarz i in.
Mirosław Bańko