digiKam

Witam,
chciałabym się dowiedzieć, jak powinno się odmieniać w dopełniaczu nazwę programu komputerowego digiKamdigiKama czy digiKamu? Google zdaje się wskazywać na to pierwsze.
Pozdrawiam
Samasia
Chodzi o dobór końcówki dopełniacza rzeczowników nieżywotnych rodzaju męskiego. O tym problemie pisaliśmy w poradni wielokrotnie, proszę więc o przeszukanie archiwum i przeczytanie odpowiedzi, bo ułatwi to zrozumienie problemu. Podstawowe zasady doboru końcówki są następujące:
1) Rzeczowniki obce przyjmują raczej -u, np. hipermarketu, sex-shopu.
2) Nazwy firmowe mają najczęściej -a, np. Citizena, Samsunga, co nie dziwi, skoro często pochodzą od nazw osobowych, które końcówkę -a mają zawsze.
W rezultacie mamy chwiejność form, np. Photoshopa a. Photoshopu, Steadicama a. Steadicamu, a także digiKama a. DigiKamu. W tej sytuacji trzeba zaakceptować obie formy, ale ze wskazaniem na digiKama.
Jan Grzenia