dla dwóch czy dla dwojga?

Dzień dobry, które wyrażenie jest poprawne: wycieczka dla dwóch osób czy wycieczka dla dwojga osób.
Pozdrawiam.
Liczebnik zbiorowy użyty z rzeczownikiem męskoosobowym jest sygnałem, że płeć danych osób jest różna. Na przykład dwoje studentów to grupa obejmująca co najmniej jednego studenta i jedną studentkę. Natomiast dwóch studentów to dwie osoby nieokreślonej płci, najprawdopodobniej mężczyźni.
Pani jednak pyta o połączenie z rzeczownikiem osoba, który jest żeński, nie zaś męskoosobowy. Dlatego jedyną poprawną konstrukcją jest wycieczka dla dwóch osób. Można też powiedzieć wycieczka dla dwojga, co brzmi bardziej romantycznie.
Mirosław Bańko, PWN