dlatego (,) że

Czy dopuszczalne jest w jakichś wyjątkowych przypadkach rozdzielanie przecinkiem wyrażenia dlatego że? Słownik interpunkcyjny PWN ("z krukiem") nie wyróżnia pisowni dlatego, że tak często spotykanej w prasie.

Agata Gogołkiewicz
Użycie przecinka zależy od akcentu zdaniowego: jeśli pada on na słowo dlatego, powinniśmy umieścić po nim przecinek, jeśli nie – przecinek należy umieścić przed całym dlatego że. Na przykład: „Cieszę się DLATEGO, że przyjechałaś”, ale „Cieszę się, dlatego że PRZYJECHAŁAŚ”.
Przykłady przytoczyliśmy za innym PWN-owskim „krukiem” – Słownikiem wyrazów kłopotliwych. Jednak i Słownik interpunkcyjny dopuszcza możliwość postawienia przecinka między dlatego a że – prosimy poszukać dokładniej!
Mirosław Bańko