długopis

Witam serdecznie!
Czy u Państwa uzyskam informację na temat pochodzenia słowa długopis?
Długopis nazywa się tak dlatego, że długo pisze. Między jedną a drugą wymianą wkładu można nim pisać dużo dłużej niż wiecznym piórem. Nawiasem mówiąc, wieczne pióro też stanowiło milowy skok w porównanu z piórem gęsim, a nawet zwykła stalówką. Nie bez powodu nazywano je wiecznym.
Mirosław Bańko