do Spisza czy Spiszu?

Jak brzmi dopełniacz nazwy Spisz? Słowniki (nazw własnych, poprawnej polszczyzny, ortograficzny) wskazują formę: Spiszu. Ale inaczej rzecz się przedstawia w niektórych publikacjach poświęconych temu regionowi, np. „Wspomnienia i relacje z historii Spisza i Podhala” (z katalogu BN).
Proszę o radę.
Autorzy słowników preferują formę z -u zapewne z tego powodu, że ta dopełniaczowa końcówka częściej występuje w tekstach pisanych, zwykle staranniejszych. W praktyce używa się form Spisza i Spiszu (w tytułach również, jest np. „Mapa polskiego Spiszu”). Obie są równie poprawne, ale pierwsza – jak się okazuje – jest o wiele częstsza od drugiej.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski