do Tarnobrzega

W mojej okolicy znajduje się miasto Tarnobrzeg. Istnieją w związku z nim dwie formy dopełnienia – Tarnobrzega i Tarnobrzegu. Która z nich jest poprawna?
Za wzorcową należy uznać formę podawaną przez Słownik nazw geograficznych oraz Słownik nazw miejscowości i mieszkańców: do Tarnobrzega. Druga formę można zaakceptować w komunikacji potocznej.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski