do akceptującej wiadomości

Jak należy rozumieć sformułowanie, że coś zostało przyjęte, np. przez kierownika, do akceptującej wiadomości? Czy jest to równoznaczne z tym, że ktoś przyjął informację, sprawozdanie, został tylko poinformowany o jakimś fakcie itp., czy też zatwierdził jakiś dokument, podjął decyzję, wyraził zgodę?
Kiedy ktoś informuje, że przyjął coś do akceptującej wiadomości, to mamy prawo uważać, że nie tylko coś do wiadomości przyjął (czyli o czymś się dowiedział), ale i zaakceptował to, czyli się na to zgodził. Samo określenie jest trochę zbyt urzędowe, niektórych może razić, czasem bywa używane ironicznie lub parodystycznie – ale jest funkcjonalne. Jest trochę nielogiczne – to przecież nie wiadomość coś akceptuje, na co wskazywałoby użycie imiesłowu, lecz człowiek, który się dowiaduje. Ale w języku mamy trochę takich nielogicznych użyć imiesłowów – choćby miejsce siedzące.
Pozdrawiam –
Jerzy Bralczyk, Uniwersytet Warszawski