do empiku

Szanowna Rado!
Chciałbym wiedzieć, gdzie chodzę na zakupy: do empiku czy do empika?
Z poważaniem
Piotr Kopiński
Nie wiem, dokąd Pan chodzi, mogę za to powiedzieć, że sam chodzę do empiku. Sprawdziłem ponadto, że sam Empik zaprasza, aby chodzić do empiku albo – nie zawsze w zgodzie z ortografią – do Empiku, por. „Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko w ciekawy i rozwijający sposób spędziło czas – zapraszamy do Empiku!”. Mimo to niektórzy wolą wybrać się do empika (Empika), co widać po wpisach, jakie pozostawiają w witrynie tej sieci, np. „Lece do empika kupić te krążki bo są warte!!!” (oba cytaty z domeny empik.com).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski