dobrze, ale dwuznacznie

Dzień dobry.
Czy to jest poprawnie: „Dekoruj stół, czerpiąc z tego, co dają ci kolejne pory roku. Pozwól im się zainspirować!”.
Dziękuję, pozdrawiam,
Ola
Oba zdania są poprawnie zbudowane, ale drugie jest dwuznaczne. „Pozwól im się zainspirować” można rozumieć dwojako: 'Pozwól im, aby cię zainspirowały' (z kontekstu się domyślamy, że o to chodzi) albo 'Pozwól im, aby zainspirowały się' (w domyśle: czymś). Podobna dwuznaczność dotyczy zdania „Cesarz kazał im się ogolić”, z którego nie wynika, czy intencją cesarza było, aby go ogolono, czy też – aby jego podwładni byli ogoleni”.
Mirosław Bańko, PWN