dom zakonny werbistów

Jeżeli piszemy: klasztor Kapucynów, opactwo Benedyktynów, jak zapisać: dom zakonny werbistów. Dużą czy małą literą ostatni wyraz? Przyjmujemy, że dom zakonny wchodzi w skład nazwy, podobnie jak klasztor i opactwo w powyższych przypadkach.
Oficjalna nazwa tego zakonu brzmi Zgromadzenie Słowa Bożego (Societas Verbi Divini). Wyrażenia dom zakonny werbistów, zakon werbistów i podobne nie są oficjalnymi i pełnymi nazwami, w związku z czym należy zapisywać je małymi literami. Wielka litera mogłaby się pojawić, gdyby wyrażenie to było nazwą indywidualną budynku.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski