dopaść i dorwać się

Czy można powiedzieć „Dopadłem się do komputera”? Czy może użycie formy zwrotnej czasownika dopaść jest możliwe tylko wtedy, gdy obie strony brały czynny udział w tym akcie? A w cytowanym fragmencie bardziej na miejscu byłoby użycie dorwać się?
Można dopaść do komputera i dorwać się do niego. Różnica jest stylistyczna (pierwsze słowo raczej książkowe, drugie potoczne), ale i znaczeniowa (pierwsza czynność może poprzedzać drugą, nie na odwrót).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski