dor. pod.

Szanowni Państwo,

uprzejmie proszę o poradę co do sposobu skracania tytułu zawodowego doradca podatkowy. Czy należy użyć skrótowca "dor.pod.", "d.pod." czy "d.p."? W przypadku radców prawnych przyjęło używać się skrótowca "r.pr.".

Pozdrowienia

Czytelnik

Skrót przywołanego w pytaniu tytułu zawodowego nie jest skodyfikowany. Największą frekwencję ma forma dor. pod. (ze spacją między oboma członami skrótu), np.

dor. pod. Jan Kowalski

W wypadku osoby będącej jednocześnie radcą prawnym i doradcą podatkowym stosuje się następujący zapis:

dor. pod., r. pr. Jan Kowalski   albo   r. pr., dor. pod. Jan Kowalski

Adam Wolański