dowód wyższej kompetencji językowej

Szanowni Państwo!
Czy obecnie jest błędem stosowanie starej (łącznej lub rozdzielnej) pisowni nie z imiesłowami przymiotnikowymi? Czy muszę gwałcić swoje poczucie ortografii i koniecznie pisać np. niebędący? Bardzo proszę o jednoznaczne potwierdzenie bądź zaprzeczenie.
Serdecznie pozdrawiam.
Ewelina
Nie musi Pani zmuszać się do pisowni łącznej, jeśli potrafi Pani pisać zgodnie z poprzednią normą. Prof. Walery Pisarek, który przewodniczył Radzie Języka Polskiego, gdy uchwalała ona nową pisownię imiesłowów, powiedział mi w prywatnej rozmowie, że sam pisze po staremu, co więcej – traktuje stosowanie starej pisowni jako „dowód wyższej kompetencji językowej”.
Mirosław Bańko