drażetki i draże

Czy nazwa draże dla małych okrągłych cukierków (popularnie zwanych groszkami) jest poprawna, czy też powinna być stosowana nazwa zdrobniała drażetki? Czy nazwa draże budzi negatywne skojarzenia?
Z zaskoczeniem stwierdziłem, że draży (z francuskiego dragée) nie ma w kilku dużych słownikach języka polskiego – są w nich tylko drażetki. Znajdziemy draże natomiast w Wielkim słowniku wyrazów obcych PWN, który lada dzień pojawi się w księgarniach, znajdziemy je też w Wielkim słowniku ortograficznym PWN, który się właśnie ukazał. Bliskoznaczne rzeczowniki: pastylki i tabletki mają w zakończeniu -k- i chyba ta okoliczność sprawiła, że w polszczyźnie draże są rzadsze niż drażetki.
Mirosław Bańko