drogo kosztować

Mam wątpliwości co do odpowiedzi na pytanie o kosztuje drogo. Nie budzi moich zastrzeżeń zwrot „To cię będzie drogo kosztować” 'pożałujesz', ale nie akceptuję „Chleb kosztuje drogo”. Chleb kosztuje dużo lub jest drogi. Kosztuje drogo to zdaje się kontaminacja frazeologiczna czyli błąd.
Pozdrawiam,
MN
O zwrocie drogo kosztować pisaliśmy już dwukrotnie w naszej poradni, odpowiedzi są dostępne w jej archiwum. Tu mogę tylko powtórzyć w skrócie, że jest to zwrot poprawny także w dosłownym znaczeniu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski