drugie i

Czy postawić przecinek przed drugim i w przypadku wypunktowania, np.:
Negocjuj, gdy:
– i Ty i Twój partner okazujecie tzw. dobrą wolę,
– i Ty i Twój partner obiektywnie macie coś do zaoferowania.
Wypunktowanie czy nie – to bez znaczenia. Drugie i – podobnie jak drugie lub i drugie ani – wymaga przecinka. Nie można tej reguły stosować mechanicznie, por. uwagę do zasady [378] w WSO PWN. W Pani przykładach jednak przecinek jest potrzebny.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski