drutu, nie druta

Czy w dzienniku radiowym (Tok Fm) można (prawidłowo) powiedzieć: „Rusztowanie było zabezpieczone kawałkiem druta…”? Nie drutu?
ukłony jt
W dzienniku powinna się pojawić forma drutu, ponieważ druta to forma zbyt potoczna. Ta ostatnia występuje m.in. w niezbyt wytwornym zwrocie dotyczącym czynnosci erotycznych, co tylko potwierdza jej kolokwialny charakter.
Mirosław Bańko, PWN