drużyna ósmoligowa

Witam serdecznie,
mam pytanie związane z piłką nożną – w jaki sposób jednym słowem określić drużynę (niekoniecznie piłkarską), znajdującą się w trzeciej, czwartej, bądź na przykład ósmej lidze? Word dopuszcza wyrażenie drużyna pierwszoligowa, jak i drugoligowa czy trzecioligowa. Jednakże uważa za błędne pojęcia czwartoligowa, piątoligowa, siódmoligowa czy ósmoligowa.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Na szczęście Word to nie słownik ortograficzny. Jego sugestie są oparte prawdopodobnie na korpusie form wyrazowych, który – nic dziwnego – obejmuje formy częste, spotykane w tekstach, a nie obejmuje rzadkich ani potencjalnych. Gdyby istniała ósma liga, to jej drużyny moglibyśmy oczywiście określać jako ósmoligowe. Byłoby to zgodne z polskimi modelami tworzenia wyrazów pochodnych.
Mirosław Bańko, PWN