drzewo wielopienne

Witam,
jaka forma jest poprawna – drzewo, które ma więcej niż jeden pień, to drzewo wielopienne czy wielopniowe? Bardzo serdecznie pozdrawiam.
Nina H.
W Uniwersalnym słowniku języka polskiego PWN można znaleźć wyrazy dwupienny i trójpienny, najbliższe formalnie, ale nie znaczeniowo, bo w słowniku nie odnoszą się wcale do drzew o dwóch lub trzech pniach. Można też znaleźć m.in. wyrazy niskopienny i wysokopienny, a te, owszem, odnoszą się do pni drzew. Przez analogię wnoszę, że i forma wielopienny jest uzasadniona. Dla formy wielopniowy nie znajduję w słowniku przykładów analogicznych.
Mirosław Bańko, PWN