dwa przecinki

Czy w zdaniu „Większość pracowników, to kobiety w średnim wieku, dojeżdżające do zakładu z pobliskich wsi” przecinek przed rozwiniętym imiesłowem przymiotnikowym został postawiony słusznie? Czy tutaj fraza imiesłowowa nie pomaga w identyfikacji rzeczownika? Przecinek przed wyrazem to też wydaje mi się niepotrzebny.
Fraza kobiety w średnim wieku ma taką samą referencję z wyrażeniem imiesłowowym jak i bez niego, wyrażenie to wnosi więc treści dodatkowe, nieidentyfikujące, i dlatego poprzedzenie go przecinkiem jest uzasadnione. Natomiast pierwszy przecinek rzeczywiście jest niepożądany.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski