dwa szczegóły dotyczące bibliografii

Szanowni Państwo,
jaki zapis należy przyjąć, gdy w bibliografii zamieszcza się kilka rozdziałów z tej samej książki – czy za każdym razem należy powielać „główną” część wpisu? Ponadto, jak w bibliografii należy oznaczyć wynik kwerendy z NKJP?
Z poważaniem
Książkę w bibliografii należy umieścić raz, a odwoływać się do niej można różnie, np. w przypisach lub za pomocą odesłań typu (Nowak 2010: 33–48) albo po prostu pisząc „Ten sam autor w rozdziale 3 wymienia…”.
Narodowy Korpus Języka Polskiego można oznaczyć w tekście skrótem NKJP, a w bibliografii powtórzyć ten skrót, dodać adres, który w wyszukiwarce PELCRA pokazuje się po naciśnięciu guzika URL, i na końcu wskazać datę kwerendy.
O zasadach sporządzania bibliografii informuje obszernie Adam Wolański w Edycji tekstów, zachęcam do korzystania z tej książki.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski