dwie premie

Szanowni Państwo,
inwestor otrzymał dwie premie i jedną premię zapłacił. Jak należy zatem poprawić następujące zdanie: „Wynik finansowy równy saldu otrzymanych i zapłaconej premii”?
Słabo znam się na pieniądzach i ekonomii, myślałem, że premię można wypłacić (komuś), a nie zapłacić. By może jednak Pani problem rozwiąże następująca parafraza: „Wynik finansowy równy saldu dwóch otrzymanych premii i jednej zapłaconej”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski