dwie wódki i Sahara w ustach

Czy w zdaniu „Po wypiciu vistuli i czystej czuł w ustach Saharę” marki wódek powinny być zapisane małymi literami, a słowo Sahara ujęte w cudzysłów? Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Nazwy marek piszemy wielkimi literami, ale nazwy egzemplarzy danej marki – jak w podanym zdaniu – małymi. Można by też napisać: „Po wypiciu wódki „Vistula” i wódki „Czysta”…”, ale tak byłoby dłużej i może zbyt oficjalnie, jak z protokołu policyjnego.
Sahara jako nazwa pustyni ma oczywiście wielką literę w nazwie i choć w pytaniu nazwy tej użyto w znaczeniu przenośnym, jest to użycie doraźne, nie wpływa więc na pisownię.
Mirosław Bańko, PWN