dwudziestkasiódemka

Szanowni Państwo,
jak należy zapisywać nazwę Unii Europejskiej bardzo popularną wśród dziennikarzy w wersji 27: dwudziestkasiódemka czy dwudziestka siódemka? Zastanawia mnie ponadto, czy powinno się zastosować małą, czy wielką literę.
Z poważaniem
KS
Taki rzeczownik powinien zostać zapisany łącznie dwudziestkasiódemka (jest to zrost), którego pierwszy składnik również będzie odmienny, np. dwudziestcesiódemce. Gdyby wyraz ten miał być synonimem Unii Europejskiej, trzeba by go pisać wielką literą.
Jan Grzenia