dwukropek a wielka litera

Szanowni Państwo,
w instrukcji obsługi odkurzacza po słowie wskazówka pojawia się zawsze dwukropek, np.
Wskazówka: Sposób działania odkurzacza polega na zawirowaniu zasysanego powietrza w filtrze. W zbiorniku na wodę zbierają się substancje…

Czy w tym miejscu jest dopuszczalne użycie tego znaku interpunkcyjnego? Czy należy wówczas zdanie zaczynać od dużej litery? A może po słowie wskazówka lepiej użyć kropki?
Ślicznie dziękuję za odpowiedz
W opisanej sytuacji słowo Wskazówka może być zamknięte dwukropkiem lub kropką, a gdyby znajdowało się samotnie w wierszu, mogłoby nie mieć żadnego znaku na końcu. Podobne sytuacje dotyczą dłuższych cytatów, zajmujących cały akapit (jak w Pani pytaniu, gdzie po skrócie np. nie ma dwukropka, ale jego postawienie nie byłoby błędem), a także wyliczeń rozpisanych na kolejne wiersze (w tekście ciągłym zwykle poprzedzanych dwukropkiem, ale np. w ogłoszeniu obywających się też bez tego znaku).
Mirosław Bańko, PWN