dyr., nie dyr

Jeden z moich przełożonych upiera się przy tym, że po skrócie dyr. (od słowa dyrektor) nie stawia się kropki, czyli np. powinno się napisać w nagłówku Dyr Jan Kowalski czy też w zdaniu: „W spotkaniu wziął udział dyr Malinowski”. Moim zdaniem jest to niezgodne z wszelkimi zasadami gramatyki polskiej. Bardzo proszę o opinię.
Łączę pozdrowienia
Joanna Leśniewska
Z „wszelkimi zasadami” niezgodne to nie jest, tylko z jedną, konkretną, która w słownikach ortograficznych PWN ma numer 55.1 [205]. W Pani słowach widać zatem emfazę, taką samą jak w zdaniu „To przechodzi wszelkie pojęcie”.
Mirosław Bańko, PWN