dystansujący cudzysłów

Szanowni Państwo,
jak powinno się zapisywać potoczny wyraz handlówka? Wielką literą, w cudzysłowie? Czy działają tu takie same zasady jak w przypadku wyrazów: ogólniak, podstawówka?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Agnieszka
Małą literą i raczej bez cudzysłowu. Wyraz jest potoczny, w oficjalnym tekście może razić. Jeśli mimo wszystko chcemy go tam umieścić, można go poprzedzić dystansującym skrótem tzw. lub ująć w cudzysłów. Generalnie jednak doradza się unikać cudzysłowów jako sygnałów dystansu, gdyż jest to maniera często nadużywana. To samo dotyczy ogólniaka, podstawówki i innych kolokwializmów.
Mirosław Bańko, PWN