dystrybuować

Jak należałoby uzasadnić poprawność wyrazu dystrybuować? Uparcie przychodzi mi na myśl dystrybutować i zdecydowanie nieufnie odnoszę się do pierwszej z wymienionych przeze mnie form…
Jest wiele przykładów analogicznych: ewolucja – ewoluować, substytucja – substytuować, restytucja – restytuować, konstytucja – konstytuować, prostytucja – prostytuować. Nie znajdujemy zaś ani jednego rzeczownika o zakończeniu -ucja, który by tworzył czasownik na -utować.
Mirosław Bańko