dzieci ofiary

Dzień dobry,

jak należy pisać o dzieciach będących ofiarami przemocy? Dzieci-ofiary przemocy, dzieci – ofiary przemocy czy może jeszcze inaczej?

Przywołane w pytaniu wyrażenie stanowi tzw. zestawienie członów nierównorzędny znaczeniowo. Tego rodzaju formy zapisujemy rozdzielnie, tj. bez użycia dywizu czy myślnika, por. dzieci ofiary. Zob. też: artysta malarz, człowiek encyklopedia, kobieta wampir, lekarz chirurg, ludzie nietoperze, pilot oblatywacz, zamachowiec samobójca, pies przewodnik, samochód pułapka, statek cysterna, miasto ogród.

Adam Wolański