dzielenie tekstu w miejscu myślnika lub półpauzy

Czy jeśli półpauza wyznaczająca relację między dwoma wyrazami lub wartościami (np. biały – czarny, 1939 – 1945) znajdzie się w tekście drukowanym na końcu wiersza, powinniśmy ją powtórzyć na początku wiersza następnego?
Niezależnie od tego, czy we wspomnianych kontekstach użyjemy zgodnie z zaleceniami interpunkcyjnymi myślnika (ze spacjami wokół), czy też zgodnie z tradycją typograficzną półpauzy (bez spacji), nie powtarzamy na początku następnego wiersza tego znaku. Mamy tu więc odmienną sytuację niż wówczas, gdy dzielimy wyraz złożony na łączniku.
Adam Wolański