dzielenie wyrazów

Jak dzielimy słowa grzechotka, kołatka na sylaby: grze-chot-ka czy grze-cho-tka? ko-łat-ka czy ko-ła-tka?
Pozdrawiam
Wzorcowy podział powinien uwzględniać budowę wyrazów, w związku z tym należy oddzielić przyrostek: grze-chot-ka, ko-łat-ka. Szczegółowe instrukcje na ten temat podają słowniki ortograficzne PWN, między innymi internetowy, dostępny pod adresem so.pwn.pl.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski