dzielenie wyrazów

Zawsze uczono mnie, że przy przenoszeniu wyrazu do następnej linii rozdziela się sąsiadujące spółgłoski. Nauczycielka dziecka zaznaczyła jednak jako błąd podział gwiaz-dozbiór, a zaproponowała podział gwia-zdozbiór. Czy to faktycznie błąd i jaka reguła tu obowiązuje ?
Grupy spółgłoskowe można przenosić w całości do następnego wiersza lub dzielić w dowolnym miejscu. Zazwyczaj jednak staramy się, aby grupa głosek przeniesiona do nowego wiersza zaczynała jakiś polski wyraz. Dlatego wolimy dzielić np. Tur-cja niż Tu-rcja.
Jeśli grupa spółgłosek należy częściowo do przedrostka, a częściowo do rdzenia, to podzielić ją można tylko między przedrostkiem a rdzeniem, np. pod-lać, nie po-dlać. W wypadku grup spółgłoskowych leżących na granicy rdzenia i przyrostka takie postępowanie jest zalecane, ale nie jest obowiązkowe (np. podział szkol-ny jest lepszy niż szko-lny).
Obowiązkowo rozdziela się grupy złożone z identycznych głosek, np. las-so (nie la-sso), pan-na (nie pa-nna).
Jeśli chodzi o podziały cytowane w pytaniu, to oba – ucznia i nauczycielki – są poprawne. Lepiej jednak byłoby słowo podzielić w innym miejscu, zgodnie z jego budową: gwiazdo-zbiór.
Mirosław Bańko, PWN