dzielenie wyrazów

Czy można przenosić wyrazy obce, które w wymowie nie dzielą się na sylaby? Np. George, team. Jakie reguły tu obowiązują?

Agata Gogołkiewicz
Przepisy ortograficzne mówią wyraźnie, że wyrazów jednosylabowych nie wolno dzielić. W wypadku wyrazów obcych reguła ta nakłada na piszącego obowiązek znajomości ich obcej wymowy, któremu czasem trudno sprostać. W sytuacjach wątpliwych lepiej więc w ogóle nie dzielić niż podzielić źle. Na szczęście wyrazy jednosylabowe mają też zwykle mało liter.
Mirosław Bańko