dzielić po polsku?

Dzień dobry,
zastanawiam się, według jakich zasad powinno się dzielić wyrazy pochodzące z innych języków, a użyte w polskiej publikacji. Według naszych czy odpowiedniego języka? Czy ta zasada będzie dotyczyła też obcych nazwisk?
Obecnie programy komputerowe bardzo ułatwiają podział, więc nie trzeba zgłębiać zasad podziału we wszystkich językach.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
W polskim tekście dzielimy wyrazy po polsku. Spośród kilku równorzędnych podziałów warto wybrać ten, który jest zgodny z budową słowa, np. respektuje granicę między rdzeniem a przyrostkiem.
Wyrazy, których wymowę znamy, powinniśmy dzielić według wymowy, np. La-place (czyt. [laplas]), a nie Lapla-ce.
Mirosław Bańko, PWN